wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz